Skip to main content
Article Detail

SPÄŤ NA VŠETKY TIPY

Cholesterol: aké sú príznaky a rizikové faktory?

doctor_checkup Cholesterol je tuková látka, ktorá je prirodzenou súčasťou ľudského tela. Niektoré druhy sú potrebné pre správne fungovanie tela, avšak ich nadmerné množstvo môže mať potenciálne dôsledky pre naše zdravie.

Aké sú príznaky vysokej hladiny cholesterolu?

Problémom vysokej hladiny cholesterolu je, že nespôsobuje žiadne fyzické príznaky. Necítime, ako sa v našom tele hromadí, ani nevidíme jeho účinky. To znamená, že jediným spôsobom, ako zistiť, či máte príliš vysokú hladinu cholesterolu, je vyšetrenie krvi. Keďže vysoká hladina cholesterolu je rizikovým faktorom pre vznik ischemickej choroby srdca, preventívne krvné testy sú pre celkové zdravie veľmi dôležité.

Aké sú rizikové faktory vysokej hladiny cholesterolu

Niektoré faktory zvyšujú riziko vzniku vysokej hladiny cholesterolu. Patria k nim tieto:

- vek nad 40 rokov 
- nadváha 
- fajčenie 
- ochorenie, ktoré môže zvyšovať hladinu cholesterolu (napríklad familiárna hypercholesterolémia) 
- vysoká hladina cholesterolu alebo problémy so srdcom v rodine 
- iné ochorenia, napríklad cukrovka alebo vysoký krvný tlak

Ak máte niektorý z týchto faktorov, všeobecný lekár vám môže navrhnúť vyšetrenie krvi na stanovenie hladiny cholesterolu.  Pri vyšetrení krvi sa zmeria hladina celkového cholesterolu a tiež hladina HDL a LDL cholesterolu, aby lekár získal jasný obraz o tom, či je potrebné prijať nejaké opatrenia.

Preventívne opatrenia, ktoré pomáhajú udržať nízku hladinu cholesterolu

Keďže vysoká hladina cholesterolu nemá žiadne príznaky, ale môže spôsobiť vážne zdravotné problémy, je dobré prijať preventívne opatrenia na udržanie nízkej hladiny cholesterolu. Patria k nim aj každodenné návyky týkajúce sa stravovania, pohybu atď. 

Arterin obsahuje rastlinné steroly a prírodné zložky, ktoré pomáhajú udržiavať alebo dokonca znižovať hladinu cholesterolu. Zistite, ako vám Zistite, ako vám môže Arterin pomoc znížiť váš cholesterol.

 

Featured Product

OBJAVTE ĎALŠIE PRODUKTY

Arterin® Cholesterol

Arterin® Cholesterol má jedinečné zloženie s prírodnými výťažkami a antioxidantmi2 na reguláciu hladiny cholesterolu. Všetky zložky spoločne pomáhajú kontrolovať hladinu cholesterolu a podporujú zdravie ciev.

KÚPIŤ TERAZ DOZVEDIEŤ SA VIAC